Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přerovský deník 21.4.2008

25. 4. 2008

 

Bařina s Valašíkem triumfovali ve druhém ročníku eStránky Cupu

ObrazekMemoriál Ing. Bořivoje Otáhala byl pro mnohé účastníky posledním zápasovým zpestřením letošní sezony stolního tenisu. Turnaj se již popáté konal na počest Bořivoje Otáhala. Putovní pohár si odnesl Jaroslav Ptáček ze Slavoje Bruntál. Stříbrná příčka zbyla na Bedřicha Šubu z Hranic. Stupně vítězů pak doplnil jeho oddílový kolega Luděk Hrachovec. Z celkového triumfu v sérii eStránky Cupu se radovalo duo Jiří Bařina - Lukáš Valašík.

Memoriál se uskutečnil již popáté a druhým rokem byl pod hlavičkou série eStránky Cupu. Populárního zápasového klání se zúčastnilo 35 hráčů, kteří byli rozděleni do sedmi skupin, z nichž postupovali vždy dva nejlepší. Zbylá dvě místa ve čtvrtfinále obsadili nejúspěšnější dva ze třetích pozic.

Dosavadní lídři z Přerova se ocitli ve velmi složité situaci. Valašík musel bojovat s B týmem SK Přerov o udržení v divizi a účast byla vyloučena. Bařina se nakonec i přes zdravotní handicap (zranění ruky) turnaje z taktických důvodů zúčastnil, neboť už samotný start byl zárukou zisku cenných bodů. Lépe rozdané karty měli v rukou hráči Sokolu Buk, jmenovitě Pazdera st. a Koutný, kteří mohli v případě finálové účasti pomýšlet na celkový triumf. Obrat se však nekonal, neboť zmíněná dvojice vypadla už ve čtvrtfinále, a tak páté, respektive šesté místo pořadím zamíchat nemohlo. Druhá příčka byla konečnou stanicí. Třetí pozici pak obsadili Zavřel s Pitákem.